Dealer drog na Klatovsku skončil v klepetech

KLATOVSKO – Velký úspěch zaznamenali klatovští kriminalisté. Těm se podařilo zajistit u sedmapadesátiletého muže téměř třicet gramů pervitinu.

Nyní vedou proti tomuto muži z Klatovska vyšetřování. Ten si nejméně v době od měsíce srpna loňského roku do minulého týdne obstarával v obci Plzeň dosud nezjištěným způsobem drogu pervitin, kterou pak po určitou dobu u sebe přechovával a poté ji na různých místech v obci Klatovy opakovaně, téměř ve 30 případech, za účelem prospěchu či bezúplatně z kamarádství, předával dalším osobám.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

V polovině minulého týdne ve večerních hodinách byl dotyčný muž v jedné z obcí na Klatovsku policisty zadržen. Jako spolujezdce osobního auta měl u sebe v igelitových uzavíratelných přepravkách za účelem distribuce dalším osobám necelých 30 gramů bílé krystalické látky s obsahem pervitinu, přičemž pervitin obsahuje psychotropní látku metamfetamin, která patří mezi zakázané. „Uvedeného jednání se obviněný muž dopustil i přesto, že již byl za tento čin v minulosti odsouzen. Policejní komisař sdělil dotyčnému obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nyní již je ve vazbě. O jeho umístění do vazby rozhodl v neděli Okresní soud v Klatovech. Na případu nadále pracují klatovští kriminalisté,“ uvedl mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Zdroj: PČR