Rokycanští strážníci jsou na roztrhání! Řešili o 1100 případů víc než rok předtím

Zdroj: Město Rokycany

ROKYCANY – Co rozhodně nelze městským policistům v Rokycanech upřít je jejich užitečnost. Svojí každodenní prací se snaží o to, aby živost ve městě byl co nejbezpečnější. A té jim přibývá. Podívejte, co všechno musí řešit, abyste se cítili v Rokycanech co nejlépe.

Městská policie Rokycany za loňský rok registrovala 6 173 událostí a nárůst oproti roku 2021 byl tedy přes 1100 událostí Řešilo je 15 strážníků, kteří slouží u rokycanské městské policie. Celkem udělili strážníci blokové pokuty ve výši 615 tisíc korun. V roce 2021 bylo registrováno 4976 událostí a bylo uděleno blokových pokut za 610 200 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Z více než šesti tisíc registrovaných událostí přijali strážníci od občanů 1 633 oznámení, podnětů a žádostí. „V 51 případech zajišťovali strážníci zdravotní pomoc spočívající například v první pomoci, přivolání zdravotnické záchranné služby či převoz na drobná ošetření. Na žádost Rokycanské nemocnice v jejím areálu zasahovali strážníci v 17 případech. Zasahují ale také v jiných organizacích či provozovnách. V 16 případech vyjížděli například na čerpací stanici, Úřad práce či na vlakové nádraží,“ vysvětlil Petr Wohlmuth, velitel Městské policie Rokycany.

Za uplynulý rok uklidili také strážníci 153 injekčních stříkaček. Do jejich gesce spadá také řešení nálezů/ skládek/ vraků motorových vozidel, v loňském roce se to týkalo 128 nálezů motorových vozidel, z toho vraků bylo 55. „Co se týká zvířat, odchytili jsme 69 zvířat, zraněných zvířat jsme nalezli 13, uklidili jsme 29 uhynulých zvířat z veřejného prostranství a 2 zvířata v ohrožení jsme zachránili,“ dodal Petr Wohlmuth.

Blokových pokut za dopravní přestupky udělili strážníci celkem 2 155. Za neoprávněný vjezd do pěší zóny na Masarykovo náměstí bylo 309 pokut. Z toho pokut za porušení zóny zákazu stání vozidel nad 5 tun bylo 27. Rokycanští strážníci vydali také 2 396 výzev pro pachatele přestupku na místě nepřítomného, botiček bylo použito 55.

Blokových pokut za narušování veřejného pořádku (neoprávněný zábor veřejného prostranství, veřejné pohoršení, znečištění veřejného prostoru, noční klid apod.) bylo 129. K rodinným sporům, hádkám, drobným rvačkám, nadávání vyjížděli 86krát. Rušení nočního klidu museli městští policisté řešit 142krát, buzení veřejného pohoršení bylo shledáno v 53 případech. Přestupků na úseku odpadového hospodářství bylo uděleno 14.