Muž na Tachovsku se rval s policisty! Chtěl jim podpálit dům a ukopat je

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

TACHOVSKO – Svoje vášně a notnou dávku agrese nedokázal ovládnout šestatřicetiletý muž ve Stříbře, který se v jedné z tamních restaurací spolu s dalšími dvěma muži choval tak nepatřičně, že na ně byla přivolána policejní hlídka.

Případ se stal během minulého víkendu. Po příjezdu policistů již na místě k ničemu nedocházelo, policisté tedy vyzvali ony tři muže v restauraci k prokázání totožnosti. Jeden z nich začal náhle na hlídku pokřikovat, že se jim prokazovat nebude, a začal jim vulgárně nadávat. „Byl znovu vyzván, že pokud neuposlechne výzev a neprokáže svoji totožnost, bude použito donucovacích prostředků a dojde k předvedení. Ani opětovné výzvy šestatřicetiletý muž neuposlechl a stále policistům nadával,“ popsala situaci mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Ti proto muže za pomoci chvatů dostali na zem, nasadili mu pouta a následně ho vedli po schodech do služebního auta. Muž však klopýtl a upadl a spolu s ním spadla i policistka. Druhého policistu pak vzápětí agresor kousl do lýtka. Po usazení do auta poté muž policistu ještě dvakrát kopl. „Ve vozu a i na služebně pořád policistům nadával velmi vulgárními výrazy, vyhrožoval, že jim podpálí baráky, že je dobrovolný hasič a že jim pustí plyn a taky že je ukope. Dechovou zkoušku měl pozitivní 1,89 promile alkoholu v krvi. Kriminalisté ve věci povedou zkrácené přípravné řízení, do dvou týdnů stane podezřelý před soudem. Hrozí mu trest odnětí svobody až na čtyři léta,“ dále uvedla mluvčí.