Domažličtí kriminalisté obvinili dva podvodníky! Připravili lidi o statisíce!

DOMAŽLICE – Za svoje nekalé činy si ponesou trest dva mladí muži, kteří podvedli nejméně sedmapadesát lidí. Vylákali z nich peníze prostřednictvím inzerátů na internetu za zboží, které však nikdy neodeslali.

Tímto způsobem si přišli na více než 300 tisíc korun. Důvěřiví lidé na základě domluvy zasílali své peníze na určené bankovní účty a netrpělivě čekali na objednané zboží. Jednalo se o mobilní telefony převážně značky iPhone, horní konzole Playstation, hodinky Apple Watch nebo notebooky. Kupujícím podvodníci posílali doklady o nabytí zboží z obchodu s elektronikou, ale jednalo se o falzifikáty faktur. „Ve všech případech pak zboží nezaslali, neposlali zpět finanční prostředky a přestali s nakupujícími komunikovat. Celková škoda byla vyčíslena na 336 tisíc korun a dále se pokusili vylákat částku 46 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Poškození byli z celé republiky a věc byla sloučena ke společnému řízení, kdy prověřování bylo vedeno právě domažlickými kriminalisty. „Dlouhodobou a pečlivou prací zjistili dva pachatele. Z dostupných evidencí vyšlo najevo, že starší z podvodníků byl pro obdobnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Českých Budějovicích a Městským soudem v Brně, kdy mu byl uložen trest odnětí svobody v délce trvání 24 měsíců podmíněně odložený na 48 měsíců se zkušební dobou do května 2026. I mladší byl odsouzen Okresním soudem v Ústí nad Labem pro jinou trestnou činnost k trestu odnětí svobody na 12 měsíců se zkušební dobou do února 2025. Obvinění jsou stíháni na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dále uvedla Dagmar Brožová.