Než takovou kamarádku, to raději žádnou! Žena ze Sušice okrádala své známé

SUŠICE – Neskutečně drzá a vykutálená jednatřicetileté zlodějka ze Sušice zneužívala slepé důvěřivosti svých známých a potajmu je okrádala o jejich úspory a věci.

Nejdříve v polovině měsíce února letošního roku v bytě své příbuzné, kde se v tu dobu s jejím souhlasem zdržovala, čmajzla její bezkontaktní platební kartu. Následně z ní za použití PIN kódu, který znala z dřívější doby, provedla z jednoho bankomatu v Sušici pět výběrů v celkové částce 12 tisíc korun. Další krádeže se tato zlodějka dopustila koncem měsíce února, když byla na návštěvě u svého známého.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Tam v nestřeženém okamžiku ukradla finanční částku ve výši téměř dvou tisíce korun a mobilní telefon v hodnotě skoro tři tisíce korun třiapadesátileté ženě, která tam byla také na návštěvě. „Tohoto jednání se podezřelá dopustila i přesto, že již byla za takový čin v posledních třech letech odsouzena. Policisté z obvodního oddělení Sušice ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádež a případem se nadále zabývají,“ uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová.