Zámek Manětín s kouzelnou zahradou a parkem láká na velikonoční překvapení!

Zdroj: zamek-manetin.cz

PLZEŇSKÝ KRAJ – Pokud byste si náhodou chtěli zpestřit volné velikonoční dny, udělejte si výlet na barokní zámek Manětín s jeho kouzelnou zahradou a parkem. Připravili si tam pro vás malé překvapení.

Kromě prohlídky zdařile zrekonstruovaných interiérů zámku tam na vás bude čekat speciální výstava více jak 300 ks zdobených vajec z celého světa, která bude k vidění až do konce dubna. A pokud vám to z nějakých důvodů o Velikonocích nevyjde, v červnu můžete přijít na „Víkend otevřených zahrad“, kde se dozvíte mnohé zajímavosti prostřednictvím komentovaných prohlídek zahrady a parku, a také se podíváte do manětínské oranžérie.

Srpen pak již tradičně rozzáří barokní slavnost plná oblíbených ukázek, dobrého občerstvení a zábavy pro celou rodinu. To však není vše! Letní měsíce budou nabité i dalšími akcemi! Kromě speciálních nočních prohlídek u příležitosti Hradozámecké noci vás určitě nadchnou i mimořádné večerní prohlídky zámecké zahrady a parku. Chybět pak nebudou v průběhu sezóny ani hudební koncerty a divadelní představení. Mezi novinky by správa zámku ráda zařadila také promítání v zámecké oranžérii.

Prohlídky zámeckých interiérů probíhají vždy s průvodcem a trvají přibližně 45 minut. Kapacita osob ve skupině je 30 návštěvníků. V měsících dubnu a říjnu je zámek otevřen pouze o víkendech, ve všední dny po telefonické domluvě a pro předem objednané skupiny.

Od května do září je zámek otevřen denně kromě pondělí. Komentované prohlídky začínají vždy v celou hodinu, první v 10:00 a poslední v 16:00 hodin. Polední přestávka 12:00 – 12:30.

Návštěvní doba prohlídky zámku