Klatovy dbají na ekologii! Na třech trávnících zavedou „mozaikové sečení“!

Ilustrační fotografie

KLATOVY – To, že ekologie není městu Klatovy lhostejná, svědčí i fakt, že Odbor životního prostředí ve spolupráci s Technickými službami budou na třech travnatých plochách v Klatovech aplikovat tzv. „mozaikové sečení“.

Rada města schválila zavedení tohoto sečení části travnatých ploch v lokalitách Hřbitovní ulice, Na Korábu a ulice U Čedíku. „Mozaikové sečení je technika řízení, která zahrnuje střídání mezi sekáním a ponecháním trávy nebo jiné vegetace k růstu v městských oblastech.  V městské aglomeraci má použití mozaikového sečení několik výhod. Pomáhá udržovat a podporovat biologickou rozmanitost tím, že vytváří stanoviště pro různé druhy rostlin, hmyzu a zvířat.  Tím, že umožňuje růst trávy a jiné vegetace, může mozaikové sečení pomoci absorbovat a filtrovat dešťovou vodu a snížit dopad odtoku. Mozaikové sečení může vytvořit vizuálně atraktivnější a přirozeněji vypadající městské prostředí, které poskytuje estetické výhody pro obyvatele a návštěvníky. A samozřejmě, snížení frekvence sečení na navrhované dvakrát ročně je nákladově efektivnější než tradiční techniky sečení,“ odborně vysvětluje místostarosta Klatov Pavel Strolený.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.