To bude jízda! Na domažlickém dopravním hřišti si to rozdají malí cyklisté

Ilustrační fotografie, zdroj: Město Domažlice

DOMAŽLICKO – Domažlické dopravní hřiště bude brzy tím místem, kde se uskuteční soutěž pro malé cyklisty, žáky základních škol spadající pod obce s rozšířenou působností Domažlice a Horšovský Týn.

Akce je naplánována na čtvrtek 27. dubna a soutěžící budou rozděleni do dvou kategorií podle věku. Mezi bodované soutěžní disciplíny jsou zařazeny Pravidla provozu na pozemních komunikacích (test), Pravidla provozu na pozemních komunikacích (jízda po dopravním hřišti), jízda zručnosti a  Zásady poskytování první pomoci. Školáci budou řešit tato zadání: mdloba, bezvědomí , zlomenina předloktí a úraz hlavy).

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

V mladší kategorii budou soutěžit děti narozené v letech 2011, 2012 a 2013,  starší je určena pro ročníky 2007-2010. „V každém družstvu soutěži dva chlapci a dvě dívky. Obě vítězná družstva si zajistí postup do krajského kola, které se koná v Plzni 22. května. Dále družstva, která se umístí na prvních třech místech v obou kategoriích, obdrží věcné ceny, které dodají MěÚ Domažlice a MěÚ Horšovský Týn, Ministerstvo dopravy – BESIP a KÚ Plzeňského kraje,“ vysvětluje se na serveru města. „Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo dopravy – BESIP Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Policejní prezidium Policie České republiky  a Český červený kříž. Pořadateli klání pak jsou Ministerstvo dopravy – BESIP,  Aktiv BESIP při MěÚ s rozšířenou působností – Domažlice a Horšovský Týn, odbory dopravy a úseky školství výše uvedených obcí s rozšířenou působností, Koordinační pracoviště BESIP pro Plzeňský kraj, Krajský úřad Plzeňského kraje, Policie ČR Plzeňského kraje – územní odbor Domažlice, Autoškola pod Vavřincem Domažlice, OS ČČK Domažlice a Generali Česká pojišťovna a.s.,“ dále uvádí server.