Zdemoloval tři auta! Opilý a zdrogovaný řidič v Tachově vjel do protisměru

TACHOV – V neděli 23. dubna v ulici 1. máje v Tachově nezvládl šestadvacetiletý řidič osobního auta tovární značky Škoda Fabia řízení a v levotočivé zatáčce vjel do protisměru.

Tam narazil do zaparkovaného auta Opel Astra a vlivem nárazu byla poškozena i další dvě auta, která stála v řadě za ním. Při šetření této nehody policisté zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hladina 1,79 a 1,74 alkoholu v dechu. Řidič se také podrobil testu na návykové látky, který ukázal pozitivní výsledek na látku amfetamin. Škoda Felicia navíc neměla platné pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla. Viník se při dopravní nehodě zranil, a byl převezen k ošetření do nemocnice. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a nehodou se nadále zabývají. Kontroly požívání alkoholu nebo jiných návykových látek řidiči vozidel jsou jednou z priorit územního odboru Tachov a policisté se na ně intenzivně zaměřují. Od začátku letošního roku do dnešního dne na území okresu Tachov vyhledali 84 řidičů, kteří byli pod vlivem drog nebo alkoholu, v 56 případech se jednalo o trestný čin. Také zrealizovali 14 dopravně bezpečnostních akcí, ve kterých budou i nadále pokračovat,“ uvedla mluvčí policie Iva Vršecká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Zdroj: PČR