Zavinil smrt ženy! Odmítal ji pustit z bytu, a tak zkusila uniknout oknem

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Ze zločinu omezování osobní svobody byl plzeňskými kriminalisty obviněn devětatřicetiletý muž, kterého se dopustil v říjnu loňského roku okolo třetí hodiny ráno.

Tehdy v jednom z podkrovních bytů v Plzni po předchozí hádce se sedmadvacetiletou ženou zamkl vstupní dveře. Chtěl tak ženě zabránit v odchodu, i když mu dala jasně najevo, že chce z bytu odejít. Klíče před ní schoval a bránil její svobodné vůli byt opustit. Následně došlo k vzájemnému fyzickému napadání, načež si žena několikrát stoupla na pohovku, otevřela střešní okno a chtěla jím vylézt ven na střechu bytového domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

V jednom případě ji chytil v polovině těla a stáhl zpět do interiéru, ve druhém se mu to již ale nepovedlo. Ženu uchopil pouze za kotník, ta se mu vysmekla a vylezla rychle na sedlovou střechu. Vzápětí však bohužel  došlo k pádu zoufalé ženy z osmimetrové výšky na zem vnitrobloku a zraněním v nemocnici podlehla. „Obviněný je stíhaný na svobodě, za to, že svým jednáním způsobil smrt, mu hrozí trest odnětí svobody na tři roky až deset let,“ sdělila mluvčí policie Dagmar Brožová.