Auto smetlo důchodce na přechodu pro chodce

Ilustrační foto

PLZEŇ – V sobotu ráno po osmé hodině došlo v ulici Otýlie Beníškové v Plzni k velice vážné dopravní nehodě, během které osobní vozidlo doslova smetlo chodce přecházejícího po přechodu pro chodce, těsně před Rooseveltovo mostem.

Náraz vozu odhodil muže v důchodovém věku několik metrů daleko, a podle přítomných svědků měl utrpět rozsáhlé zranění hlavy. Na místo proto vyjely všechny složky záchranného systému. Záchranáři si do péče převzali asi pětasedmdesátiletého muže s velmi vážným až kritickým zraněním hlavy a v bezvědomí ho, se zajištěnými dýchacími cestami a transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň -Lochotín.

Nehodu na místě šetří policisté. Zatím uvolnila policie pouze informace, že Ukrajinec, který řídil osobní vůz značky Audi se slovenskými registračními značkami, měl test na přítomnost alkoholu negativní, a ve voze s ním cestovala ještě žena s malým dítětem.

Podle informací z místa, vyjádření svědků i zajištěných stop jelo Audi ulicí Na Roudné a odbočovalo vlevo směrem k náměstí Republiky. Senior přecházel po přechodu pro chodce od Lochotínské ulice a v okamžiku nehody byl již zhruba v polovině přechodu. Chodec i vozidlo měli v okamžiku nehody zelenou na semaforech a řidič vozu měl tak dát chodci přednost. Na místě probíhá šetření nehody a byli povoláni i specialisté z Drony SIT pro zadokumentování prostoru nehody. Křižovatka je s opatrností průjezdná.

„Řidič osobního automobilu narozený v roce 1999 nedal při odbočování vlevo přednost přecházejícímu chodci narozenému v roce 1947 a došlo ke střetu. Chodec šel po přechodu pro chodce a měl zelenou. Požití alkoholu před jízdou bylo u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Nehodou se dále budou zabývat dopravní policisté Plzeň-město,“ doplnil informace mluvčí policie.