Otec se nestačil divit, rozjelo se mu auto se dvěma malými dětmi

Ilustrační foto

PLZEŇ – Během týdne zřejmě jeden občan Plzně soutěžil o titul „Vzorný otec“. V šoku byli pracovníci Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje, když v úterý kolem páté hodiny odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky do Revoluční ulice v Plzni k dopravní nehodě osobního vozu.

Prvotní informace z místa byly doslova zmatené a hovořily o tom, že ve vozidle, které projelo zábradlím, sjelo z kopce na parkoviště a narazilo do jiného auta, byly pouze děti – dvou a čtyřleté. Auto nikdo neřídil.

Informace se potvrdily. V době dopravní nehody se ve vozidle skutečně nacházely pouze dvě děti, naštěstí ale bezpečně připoutané v dětských bezpečnostních sedačkách.
Obě děti převzali záchranáři, zatímco hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Obě děti na místě vyšetřili, ale naštěstí byly nezraněny, poté je hasiči na místě předali otci.

A jak se vše seběhlo? Třiatřicetiletý „otec“ a řidič zaparkoval vozilo Volkswagen Passat kolmo k okraji vozovky. Z vozidla vystoupil, ale nezajistil ho proti samovolnému rozjetí a vlivem spádu parkoviště se poté vozidlo samovolně rozjelo. Vůz nejprve přejel kolmo přes Revoluční ulici, poté prorazil kovové zábradlí, sjel z travnatého svahu a poté ještě narazil do zaparkovaného osobního vozu KIA.

Použitý zdroj: IZS Plzeňský kraj