Pacienti se vloupali do hrobky a řádili na hřbitově

Zdroj: hrbitovybrno.cz

DOBŘANY – Někteří pacienti z psychiatrické léčebny v Dobřanech řádili na místním hřbitově. Dva muži se vloupali do hrobky a ničili hroby. Na místě policisté zjistili, že dva mladí muži zničili několik hrobů, vyvrátili náhrobky, barvou znečistili kapli, mimo jiné v ní na náhrobek namalovali pentagram a napáchali další škody.

„Chtěla jsem jít na hřbitov, ale bylo tam hrozné dopuštění. Nejprve byl slyšet křik, pak jsem viděla, jak před hřbitovem běhají dva muži a snaží se chytit kolemjedoucího cyklistu, to se jim ale nepovedlo a tak jeden z nich skočil na přední část auta, které tam taky jelo. Pak přijeli policisté, muž a žena, jenže oni napadli i je,“ uvedla se slzami v očích místní sedmašedesátiletá občanka.

Příjezd policistů na hřbitov v Dobřanech pachatele nikterak neuklidnil, ba spíše naopak. Policisté byli napadeni prakticky ihned po příjezdu a jeden policista utrpěl zranění v obličeji. Policisté tedy byli nuceni proti útočníkům použít donucovací prostředky a poté, co je zpacifikovali, zjistili, že jde o dvacetiletého a dvaadvacetiletého muže, kteří byli oba na vycházce z Psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Když byla útočníkům nasazena pouta, začal mladší z nich předstírat bezvědomí, takže policisté na místo přivolali záchranáře. Simulování se potvrdilo prakticky okamžitě po příjezdu záchranářů, protože mladík po záchranáři zaútočil. Při tomto zásahu došlo údajně k poranění dvou záchranářů, jeden se při ošetřování pacienta pořezal o střep, které tam bylo všude po hřbitově, a na druhého zaútočil agresivní pacient, který záchranáře kopl. Zmíněný mladý muž pak poškodil sanitku.

Po vyšetření v nemocnici byli oba agresoři umístěni do policejní cely a po provedení procesních úkonů byli transportováni zpět do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Mluvčí Policie ČR Plzeň-venkov Dagmar Brožová nám výše popsaný incident potvrdila a doplnila: „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě, ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví.“

Použitý zdroj: IZS Plzeňský kraj