Krev u Borské přehrady: V tričku a kraťasech se smýkal patnáct metrů po asfaltu

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Mladíka na skútru údajně vytlačili ze silnice v Plzni u vodní Nádrže České údolí, kterou Plzeňáci znají spíše pod názvem Borská přehrada. K dopravní nehodě, při které se zranil řidič skútru Piaggio Carnaby.

Podle informací policejní mluvčí Dagmar Brožové jel muž narozený v roce 1973 na skútru směrem na Litice, když ho údajně ohrozil protijedoucí automobil. Skútrista vyjel vpravo mimo silnici, narazil do obrubníku a spadl na chodník, po kterém se smýkal přibližně patnáct metrů. Během toho muž, který podcenil oblečení na motocykl a vyjel si jen v tričku a kraťasech, utrpěl rozsáhlé odřeniny a silně krvácel.

Hasiči zajistili místo nehody, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněného muže a po ošetření na místě ho transportovali do nedaleké Fakultní nemocnice Lochotín. Hasiči poté museli z chodníku spláchnout rozsáhlou krevní skvrnu.

Okolnosti nehody šetří policisté, zatím je možné pouze uvést, že řidič skútru měl dechovou zkoušku na alkohol negativní.

O několik minut dříve došlo k dopravní nehodě motocyklu i na druhém konci krajské metropole, na Slovanech, konkrétně na Koterovské ulici, kde došlo ke střetu osobního vozidlo a motocyklisty. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo nehody, řídili dopravu a pomocí sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Záchranáři si pak do péče převzali zraněného motocyklistu a transportovali ho do Fakultní nemocnice Plzeň – Bory.

Podle informací policejní mluvčí Dagmar Brožové jel motorkář na stroji značky Honda po Koterovské ulici směrem k Olympii. Protijedoucí řidič vozu Škoda Octavia ho dle všeho přehlédl, a začal odbočovat k budově magistrátu, čímž motocyklistovi zkřížil cestu. Došlo ke střetu, během kterého motorkář narazil do zadní části vozu.

Nehodu na místě šetří policisté, zatím lze uvést pouze to, že oba řidiči měli testy na přítomnost alkoholu negativní.