Prodlouží se otevírací doba na městském koupališti v Rokycanech

Zdroj: Pixabay.com, free image

ROKYCANY – Sezona na rokycanském koupališti byla zahájena na Mezinárodní den dětí prvního června a potrvá minimálně do konce srpna. Pochopitelně, že vedlejší plavecký bazén Rokycany bude tradičně během letních prázdnin uzavřen.

V rámci odstávky se provede údržba bazénu, která potrvá od 30. června do 3. září 2023. Na městském koupališti bude otevřeno denně od 9 do 20 hodin. Technická odstávka bude také v městské sauně, a to od 1. července do 2. srpna.

V srpnu bude společná sauna otevřena každý čtvrtek od 17 do 21 hodin. Městské koupaliště Rokycany, které je přírodním koupalištěm o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních a je druhé největší v České republice. Novinkou je možnost platby kartou.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. „Ročně čerpáme z Klabavy do koupaliště 50 tisíc kubíků,“ řekl Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany. Celodenní vstupné pro dospělého vyjde na 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let mají koupaliště zdarma. Rodinné vstupné (2+2) pořídíte za 280 korun.