Na Hracholuskách začínají nepřetržitě sloužit záchranáři

Zdroj: Pixabay.com, free image

HRACHOLUSKY – Již od této soboty bude Hracholuská přehrada pod stálým dohledem záchranářů z Vodní záchranné služby ČČK Plzeň sloužících na Hracholuskách. Je to skvělá parta dobrovolníků, kteří ve svém volnu bez nároku na mzdu zachraňují životy, ošetřují zraněné, hledají ztracené děti a pomáhají potřebným.
Jsou to dobrovolníci, ale to neznamená, že jsou amatéři. Záchranáři sloužící na Hracholuskách mají certifikace jako plavčíci, zdravotníci, vůdci motorových plavidel, potápěči i záchranáři na divoké vodě.

Přehrada Hracholusky leží na řece Mži přibližně dvacet kilometrů západně od Plzně, Je obklopena mnoha rekreačními středisky s plážemi a její další břehy lemují rozeklané skály poseté rekreačními chatami a sruby.

V letních měsících se zde rekreují tisíce lidí, na hladině je čilý plavební provoz, v okolí je hojně rozšířena pěší turistika i cykloturistika. Vodní záchranná služba Plzeň má na Hracholuskách v kempu Keramika perfektně vybavenou stanici první pomoci. Na výjezd je zde připravená sanitka a na vodě se pohupují motorové čluny mimo jiné vybavené i sonary. Letos v červnu řešili již třináct zdravotnických či technických zásahů

Jíž dnes, v pátek 30. června v sedm večer, přechází záchranáři na nepřetržitý provoz. Jsou připraveni pomoci potřebným sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně, až do konce prázdnin kdekoliv na VD Hracholusky a blízkém okolí nebo přímo na Stanici první pomoci (Líšťany – Lipno E 516, Keramika).