U Nepomuku je uzavřená silnice a několik zraněných, včetně dětí

ilustrační foto

NEPOMUK – Dnes před jedenáctou hodinou dopoledne došlo nedaleko Nepomuku na okrese Plzeň-jih, konkrétně nedaleko Chocenic, k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy. Z místa bylo hlášeno více zraněných, včetně několika dětí, takže k nehodě vyrazily všechny složky Záchranného integrovaného systému Plzeňského kraje.

Hasiči zajistili místo události, zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali dva dospělé a dvě děti. „Tři výjezdové skupiny ZZS transportovali z místa nehody ženy narozené v letech 1988 a 1981 a dvě nezletilé osoby. Všichni účastníci utrpěli lehké až středně těžké zranění a jsou při vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Silnice je v místě zásahu uzavřena, okolnosti nehody šetří policisté. „Řidička narozená 1981 jela s vozem Ford K od Chocenic na Plzeň, v Kotousovově odbočovala vlevo na Drahkov a nedala přednost protijedoucímu vozidlu Škoda Rapid, které řídila řidička narozená v roce 1988. Ve voze Ford K byl s řidičkou chlapec narozený v roce 2016, ve druhém vozidle s řidičkou cestovali dva chlapci narození v letech 2018 a 2012. Obě řidičky měly dechové zkoušky s negativním výsledkem,“ popsala nám nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.