Chodský výtržník a patriot ukradl sochu anděla a prošel výčepem

Domažlice, ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

KDYNĚ – Kriminalisté z Domažlic se zabývali velmi náročným případem, který dovedli včera zdárně do konce. Zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a pokračujícího trestného činu krádež.

Zloděj byl zřejmě chodský patriot, jelikož se krádeží se dopustil v prosinci loňského roku a během letošního roku na různých místech, ale jen na domažlickém okresu. V drogerii ukradl pánské parfémy, v květinářství sochu anděla a dřevěnou lucernu. Na čerpací stanici sendvič, bagetu a pivo, které tam ihned po odcizení zkonzumoval. V další prodejně vzal láhev vodky, slivovice a rumu, energetické nápoje, limonády a plechovky piva. Dále ukradl například sedm izolačních desek, několik krabiček cigaret, bagety.
Další trestné činnosti se dopustil v březnu letošního roku, kdy na volně přístupném parkovišti na náměstí v obci Kdyně na Domažlicku vyskočil na přední kapotu vozidla Škoda, nohou prokopl a vyrazil čelní sklo vozidla, poté z kapoty seskočil, ulomil zpětné zrcátko a kopnul do předních dveří vozu. V květnu letošního roku pak opět v Kdyni na místě veřejnosti přístupném se slovně a fyzicky napadal se sedmadvacetiletým mužem. Nejprve mladší z mužů zasáhnul vodítkem na psa staršího, ten mu pak vodítko vytrhnul z ruky a začal ho s ním také švihat. Oba dva muži utrpěli zranění, se kterým byli ošetřeni v nemocnici. Společně se starším výtržníkem byl z výtržnictví obviněn i mladší z útočníků.
Jak na oficiálním webu Policie ČR informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Z trestného činu krádeže spáchaného ve spolupachatelství byl pak se zmíněným sedmatřicetiletým mužem obviněn další sedmadvacetiletý muž. Oba společně po předchozí domluvě násilím vnikli do restaurace ve Kdyni, prošli výčepem, kde ukradli výčepní stojan se čtyřmi kohouty a chladící zařízení. Celková škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na celkových 73 tisíc korun.

Obviněný muž i další obvinění jsou stíháni na svobodě. Hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky.