Garážový fantom bral vše, co mu přišlo pod ruku, dnes byl dopaden

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Kriminalistům z Plzně se podařilo objasnit sérii řady krádeží věcí z garáží. Ještě během dne bylo zahájeno trestní stíhání devětadvacetiletého cizince, kterého policejní komisař obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci. Prvního vloupání do garáže se obviněný muž dopustil ke konci roku 2022. S krádežemi pokračoval až do dubna letošního roku. Cizinec byl obviněn z celkem devíti vyloupených garáží, kdy se mu několik měsíců dařilo unikat spravedlnosti.

K poslednímu případu došlo v polovině dubna letošního roku. Z řadové garáže tehdy odcizil větší množství pracích prášků, aviváží na prádlo a rybářské vybavení. Pachatel kradl úplně vše, co mu přišlo pod ruku. V jednom případě dokonce odcizil kleště na olůvko v hodnotě pěti korun. Poškozeným majitelů garáží způsobil škodu za téměř půl milionu korun.

Podle sdělení Michaely Raindlové na oficiálním webu Policie ČR bylo dopadení garážové fantoma města Plzně výsledkem rozsáhlé operativní činnosti policistů a velmi dobré práci na místech činu. Na základě vyhodnocených zajištěných stop se podařilo pachatele vypátrat a usvědčit. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval.

V případě prokázání viny hrozí plzeňskému garážovému fantomovi až pět let odnětí svobody.