Netradiční festival, v Meditační zahradě bude promítán film o Františku Krieglovi

ilustrační foto

PLZEŇ – ŠVIHOV-  HORŠOVSKÝ TÝN – Známé, ale i nové filmy na netradičních místech, to je harmonogram filmové přehlídky Finále Plzeň. Od 21. července až do 6. září čekají české i zahraniční snímky na celkem osmi místech v Plzni a Plzeňském kraji, mimo jiné i na hradech a zámcích Švihov a Kozel. Oblíbené Filmové hrady a zámky se vracejí právě v letošním roce.

Každý srpnový a první zářijový pátek a sobotu bude vodní hrad Švihov, zámek Kozel a hrad a zámek Horšovský Týn hostit české filmy. Těšit se mohou filmový diváci na Život pro samouky s Janou Plodkovou, Jaroslavem Pleslem, Davidem Švehlíkem a Václavem Neužilem nebo nový snímek Můžem i s mužem v režii Vandy Hybnerové podle stejnojmenné úspěšné divadelní hry.

A hned druhý den po premiéře budou mít filmoví příznivci možnost vidět novou romantickou Česko-slovenskou komedii „Nikdy neříkej nikdy“ o tom, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré s Terezou Kostkovou, Lenkou Krobotovou a Hanou Holišovou.

Letos poprvé zavítá Finále Plzeň i do Meditační zahrady v Plzni – Doudlevcích, kterou vybudoval bývalý politický vězeň Luboš Hruška jako památník obětem zla, se bude promítat film „Muž, který stál v cestě“ – sledující strhující příběh Františka Kriegla, který v srpnu 1968 jako jediný odmítl podepsat Moskevský protokol s Tomášem Töpferem v životní roli. Součástí vstupného je i komentovaná prohlídka zahrady, která bude předcházet samotné projekci.