Chtěl se předvést před dívkou, skončil na záchytce

foto: Městská policie Hradec Králové

PLZEŇ – Nevinná hra z dob her školáků nebo výtržnost. Záleží na úhlu pohledu a zejména na zákonech, které hovoří zcela jasně. Kdo by si nepamatoval legendární školáckou zábavu, kdy jsme zvonili na zvonek nerudnému sousedovi od vedle, pak se jako hrdinové schovali za roh a čekali, jaká bude reakce. Obdobným způsobem se chtěla pobavit skupina tří mladíků a jedné dámy, ve věku od 17, 19, 20 a 22 let.

Na náměstí Republiky v Plzni dvaadvacetiletý muž úmyslně převrátil květináč před budovou plzeňské radnice, který se následkem pádu rozbil. Potom se celá skupina vydala do plzeňské Perlové ulice, kde tentýž muž zazvonil na zvonek služebny městské policie a následně, co mu bylo stálou službou městských strážníků otevřeno, ječel dovnitř vulgární nadávky.

K jeho smůle už byl i s jeho přáteli díky městskému kamerovému systému v hledáčku městské policie. Hlídky tedy po pár vteřinách čtveřici našli, a to právě v okamžik, kdy utíkali. Když dotyčný vandal zjistil, že již není cesty zpět, sám se strážníkům přiznal, že on je tím, kdo má všechno na svědomí a že se chtěl vytáhnout před dívkou.

Strážníci města Plzně dvacetiletého muže podrobili dechové zkoušce, která ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu. A bylo rozhodnuto, že mladík stráví noc na protialkoholní záchytné stanici ve Francouzské ulici a zaplatí si tak „nejdražší hotel“ v Plzni. Tam byl následně odvezen. Ze způsobené škody a svého protiprávního jednání se bude mladík zodpovídat, zřejmě přestupkové komisi města.