Chystají borůvkové odpoledne

Zdroj: Pexels/Gustavo Fring

NEBÍLOVY – Nebílovské sady už dávno nejsou jen o jabloních a jablkách. Kdo to tu na jižním Plzeňsku zná, tak ví, že v Nebílovech je krásný zámek, který slouží nejen jako Muzeum hasičů a také se zde pořádají koncerty, ale v místních sadech tu rostou mimo jiné i keře, v jejichž větvích se v těchto dnech začínají modrat malé kuličky. A právě díky nim tu na 22. července chystají borůvkové odpoledne.

Od 13 hodin se budou podávat nejen čerstvě natrhané borůvky, ale i borůvkové speciality – borůvkové koláče, borůvkové knedlíky, borůvkový pohárek, palačinky, borůvková limonáda a další produkty z místních sadů. Připraveno bude i slané občerstvení, kavárna, pivo a víno.

Organizátoři připravili i program pro děti, včetně pohádky v podání divadelní společnosti Divadlo Múza, který začíná v 15 hodin. Od 13 do 20 hodin budou hrát kapely DUO MANINACS ACCORDIONS, NO PICCOLO BAND, VÁCLAV KVĚTOŇ BAND. Od 16 do 18 hodin navíc bude přepraven i fotokoutek s borůvkovými rekvizitami.

Vstupné činí 50,- Kč, děti mají vstup zdarma a vstup je možný i pro psy na vodítku. Parkování bude možné na obecním parkovišti na kraji obce.