Varování se potvrdilo: Hořely louky i kombajny na celém Plzeňsku

Ilustrační fotografie

PLZEŇ a PLZEŇ – VENKOV – Varování meterologů, ale i Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, že od pátku nastanou nejen vysoké teploty a hrozí lesní a hlavně půdní a travní požáry se bohužel potvrdilo. Již v pátek zasahovali na polích hasiči v Nečtinech na severu Plzeňska a v Chotěšově na jihu Plzeňského kraje.

V sobotu likvidovali hasiči požár pole u obce Štichovice, který vznikl od kombajnu, byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Obdobný požár museli likvidovat i dobrovolní hasiči z Mirošova a ze Skořic na louce mezi Číčovem a Lučištěmi na okrese Plzeň-jih.

Ten samý den likvidovali hasiči rozsáhlý požár částečně posekaného pole u obce Luhov na Plzni-severu. První odhad byl, že hoří pole o velikosti je 500×400 metrů. I proto museli hasiči zřídit na místě čerpací stanoviště.

A v neděli byl na tísňovou linku ohlášen požár v lese mezi Plzní-Bolevcem a obcí Zálužím, hořelo na ploše 50×50 m. Na místě zasahovalo devět jednotek, místo bylo předáno po zásahu hasičů hajnému statutárního města Plzeň a byl nařízen dohled.