Aston Villa míří do Touškova a Černic, bavorský celek do Přeštic

Foto: KNTB

MĚSTO TOUŠKOV – ČERNICE – PLZEŇ – PŘEŠTICE – Tento pátek bude zahájen jubilejní dvacátý ročník Memoriálu Stanislava Štrunce. Na turnaji se ukáže nejen domácí FC Viktorie Plzeň, ale také týmy z Anglie, Slovinska a sousedního Slovenska. Turnaj je pořádán ve spolupráci s Nadací sportující mládeže a s podporou města Plzně.

Viktoriánská juniorská devatenáctka, kterou od nové sezóny vede nový kouč David Vaněček, se utká se třemi zahraničními týmy. Do Plzně stejně jako loni přijede anglická Aston Villa FC a vítěz loňského ročníku MŠK Žilina. Čtveřici účastníků uzavře slovinské NK Domžale.

Memoriál se odehraje na třech hřištích, a to ve sportovním areálu Plzeň -Skvrňany (hřiště 33. Základní školy), stadion TJ Černice a stadion TJ Město Touškov. „Na turnaj se jako každoročně těšíme. Mezinárodní konfrontace je pro nás při sportovním rozvoji hráčů strašně důležitá. Během tří dnů si navíc můžeme vyměnit zkušenosti se svými kolegy z Anglie, Slovenska a Slovinska a nasbírat i tímto způsobem poznatky, které lze aplikovat do našeho prostředí, říká k blížícímu se Memoriálu manažer mládeže FC Viktoria Plzeň Štěpán Havránek.

„Přijedou výborné zahraniční týmy, bude to pro nás zajímavé porovnání a velice kvalitní zápasy na začátku přípravy. Určitě budeme chtít být úspěšní a předvádět v utkáních slušné výkony,“ říká natěšeně trenér U19 David Vaněček.

Turnaj se odehraje již podvacáté na počest legendy Stanislava Štrunce. Plzeňský rodák začínající v brance se nakonec prosadil a zapsal do historie jako křídelní útočník. V lize odehrál 329 utkání a nastoupil také za Československou reprezentaci a stal se členem Klubu ligových kanonýrů. Nastřílel tedy v naší nejvyšší soutěži sto branek. Ta jubilejní stá branka byla z kuriózní penalty.

Po celou dobu turnaje mohou příznivci kopané sledovat nejen web, ale také sociální sítě, kde budou k dispozici aktuální informace z dění Memoriálu.

 

Program turnaje:

Pátek 14.7.
11:00 FC Viktoria Plzeň – Aston Villa FC (Město Touškov)
15:00 NK Domžale – MŠK Žilina (Černice)

Sobota 15.7.
11:00 FC Viktoria Plzeň – NK Domžale (Plzeň –  Skvrňany – hřiště 33. ZŠ)
15:00 Aston Villa FC – MŠK Žilina (Černice)

Neděle 16.7.
11:00 Aston Villa FC – NK Domžale (Město Touškov)
15:00 FC Viktoria Plzeň – MŠK Žilina (Plzeň – Skvrňany – hřiště 33. ZŠ)

 

Zatímco áčko FC Viktoria Plzeň se na první ligu a Evropskou konfederační ligu připravuje vna soustředění v Německu, kde ho čeká ještě duel s FC Kodaň. Přátelské utkání mezi FC Viktoria Plzeň B (Česká fotbalová liga) a SpVgg Greuther Fürth II (Regionální liga Bavorska) se odehraje na krásném hlavním hřišti fotbalového stadionu TJ Přeštice v sobotu 15. 7. 2023 od 16 hodin.