Hasiči na místě: Cisterna skončila na boku, uniká benzín

Ilustrační fotografie

BEZDĚKOV – Dnes ráno vyjeli hasiči k dopravní nehodě cisterny převážející benzín a naftu u obce Bezděkov na Tachovsku. Vozidlo skončilo na boku a vlivem nehody se protrhl plášť jedné z komor na cisterně a dochází k úniku benzínu.

Jak informoval média a veřejnost mluvčí Hasičského záchranného sboru Petr Poncar, řidiči z kabiny hasiči pomohli vyříznutím čelního skla. Dle informací řidiče by mělo být v komoře s benzínem 14 tisíc litrů. Bohužel vzhledem k poloze vozidla se nedaří únik zastavit přímo z cisterny. Benzín uniká do kanálové vpusti. Proto hasiči vytvořili hráze pro zachytávání.

Zde se povedlo dle informací HZS Plzeňského kraje zachytit přibližně 300 litrů – tento benzín byl přečerpán do přistavené cisterny, kterou přivezli hasiči z ČEPRA. V cisterně stále zůstává nafta v nepoškozené komoře a i to je předmětem řešení, aby ji bylo možno bezpečně odčerpat.

Ve spolupráci s příslušným referátem životním prostředím byla vytipována místa pro umístění norných stěn. Také proběhla konzultace ohledně vyproštění cisterny s firmou specializovanou na vyprošťovací práce.