Památkovou kašnu si valchář spletl s prádelnou

Kašna

PLZEŇ – Praní nebylo odjakživa pouze ženskou prací, ale třeba ve starém Římě měli praní na starost muži, kterým se říkalo „fullones nebo-li valcháři“. Šatstvo se máchalo ve velkých kádích, dupalo se po něm a pak se pověsilo někam do průvanu, aby pěkně uschlo.

Inspiraci z této doby včera evidentně hledal i dvaačtyřicetiletý muž, který si pro očistu svého oděvu vybral kašnu v centru Plzně – v Americké ulici, a to přímo před pomníkem „Díky, Ameriko!“. Pohodlně se usadil, sundal si boty, ponožky a zapnul ruční program. Právě když byl ve fázi máchání, zaregistrovala ho kamera městského kamerového dohledu. Dotyčný si ještě stihl prádlo vyždímat, přičichnout, zdali je správně čisté, a ještě do mokrého se odít zpět.

Hlídka strážníků Městské Policie Plzeň, která byla vyslána na místo muže snadno vyhledala, a to nejen podle mokrých stop na chodníku, které vedly přímo k našemu „valcháři“. Ten pohodlně usazený na lavičce ve spodní části Americké ulice, byl sdělením strážníků, že prádlo se pere v pračce, a nikoli v kašně, odhalen. Pak už nezbývalo než sklopit hlavu, vysvětlit situaci a celou věc dořešit na místě domluvou!