Po hlase vytušil zdravotní problémy své manželky

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pxhere.com

PLZEŇ – Z lidského hlasu lze rozpoznat mnoho věcí, dokonce i zdravotní obtíže. Oprávněný strach o zdraví své manželky projevil ve středu odpoledne pacient hospitalizovaný v nemocnici. Že s ní není něco v pořádku, mu prozradil hlas během společného telefonátu. Když se jí snažil dovolat nazpátek, jeho snaha byla marná, požádal proto o pomoc strážníky Městské policie Plzeň.

Ti spěchali na místo záležitost prověřit. Zvonili na domovní zvonky a snažili se dovolat někoho v domě. Seniorka, jíž hledali, se po krátké chvíli vyklonila z otevřeného okna. „Jsem v pořádku, nic mi není“, utvrzovala svými slovy strážníky. Jenže jakmile vyšla ven před dům, bylo na první pohled zřejmé, že to mu tak nebude. Celá se třásla a byla zmatená. Potom, co se v telefonickém rozhovoru od jejího manžela dozvěděli, že je diabetička, přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Záchranář po prvotním vyšetření zdravotního stavu rozhodl o ženině převozu do nemocničního zařízení. O této skutečnosti ještě strážníci vyrozuměli její dceru a u ženy doma řádně uzavřeli okna.