Bavorští policisté se obracejí na českou veřejnost

Ilustrační foto

FRAUENAU – PLZEŇ – Dvaašedesátiletá žena odešla na procházku a dosud se nevrátila. Spatřili jste ji? Volejte bavorským kolegům nebo na linku 158!  Policejní prezidium Dolní Bavorsko vyhlásilo dne 23. července 2023 pátrání po pohřešované ženě Sigfrid Martha Maria DENGLER, narozené 3. května 1961.

Jmenovaná odešla téhož dne z místa bydliště ve Frauenau na vycházku k Roklanu (německá obec v zemském okrese Regen ve spolkové zemi Bavorsko). Tato obec se nachází na okraji Bavorského lesa mezi Furth im Waldem a Chamem. Centrum obce leží asi osm kilometrů od hranic s Českou republikou. Kolem 13. hodiny byla viděna u horské chaty Waldschmidthaus na Roklanu. Doposud se nevrátila a je možné, že se nachází v nebezpečí či nouzi a nemůže si sama přivolat pomoc. Média a veřejnost o tom informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.
Bavorští policisté se obracejí i na českou veřejnost, pokud jste pohřešovanou ženu viděli, obraťte se na Společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice-Schwandorf na telefonní číslo stálé služby 974 324 261 nebo na Polizeiinspektion Zwiesel, Böhmerwaldstraße 30, Zwiesel, telefon 09922/8406-0, případně na tísňovou linku Policie České republiky 158.