Dopaden muž, který srazil cyklistu a ujel: Už od dubna měl být ve vězení

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

LHOTA – O dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil cyklistu, který utrpěl zranění, jsme vás již informovali. Došlo k ní 15. července krátce před devátou hodinou večer v Plzni, konkrétně v prostoru křižovatky na Božkovském náměstí. Řidiče vozidla, který z místa dopravní nehody ujel, se policie snažila co nejdříve vypátrat.

Dotyčného se skutečně podařilo dopadnout. Samotné zadržení pak realizovali policisté ze speciální pořádkové jednotky ve Lhotě u Plzně v sobotu (22. 7. 2023) okolo desáté hodiny večer v momentě, kdy seděl podezřelý za volantem osobního vozidla. Informoval média a veřejnost mluvčí policie ČR Ondřej Hodan.

Na základě provedené lustrace vyšlo najevo, že dotyčný muž neměl řídit vozidlo ani v době dopravní nehody, ani při samotném zadržení, protože má uložený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Po nezbytných úkonech spojených s řešením dopravní nehody policisté převezli muže do věznice, kam měl nastoupit již v dubnu letošního roku na čtrnáct měsíců za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nyní se mu trest prodlouží kvůli výše zmíněné dopravní nehodě, kdy je podezřelý  ze spáchání trestných činů těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. A zároveň také za nenastoupení do výkonu trestu odnětí svobody, čímž se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.