Jezdili v kufru, měli cizí registrační značky: Dostali pokuty!

Ilustrační foto

PLZEŇ – Plzeňští policisté v sobotu večer 22. července dohlíželi na setkání příznivců automobilového tuningu, které se uskutečnilo na parkovišti u jednoho obchodního centra v Plzni. Tohoto setkání se účastnilo přibližně pět stovek vozidel příznivců tuningu.

Dopravní policisté se zaměřili na kontrolu jejich vozidel a na dodržování všech pravidel silničního provozu. Celkem policisté řešili devadesát přestupků na úseku dopravy, z toho osmdesát tři přestupků vyřešili příkazem na místě v celkové výši 79 100 českých korun. Nejčastěji zjištěným přestupkem bylo překročení povolené rychlosti, a to u devětadvaceti řidičů. Dvaadvacet řidičů jelo ve vozidle, které nemělo vyhovující technický stav. Z toho osmi z nich policisté omezili technickou způsobilost vozidla na dobu jednoho měsíce. Sedm řidičů se nepřipoutalo bezpečnostním pásem, čtyři řidiči nebyli při jízdě ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu a stejný počet řidičů telefonoval za jízdy. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Červenková.

Policisté mezi účastníky tuningového srazu zjistili i další přestupky, například nepředložení řidičského oprávnění, jízdu bez světel, jízdu v kufru či na kapotě vozidla. Jeden řidič nadýchal při orientační zkoušce přestupkovou hodnotu alkoholu. Jeden z účastníků měl na vozidle jiné registrační značky a dva řidiči byli odhaleni v systému jako dlužníci.

V době setkání tuningových příznivců se na parkovišti nacházelo několik stovek lidí. Jejich životy a zdraví ohrozili tři piloti dronů, kteří létali s drony nad jejich hlavami a dopustili se tak přestupku podle zákona o civilním letectví.