Přestupky u vody i cizinec, který byl u nás nelegálně

Zdroj: Pixabay.com, free image

HRACHOLUSKY – Na Hracholuské vodní nádrži se státní policisté o víkendu zaměřili na bezpečnost rekreantů, předcházení majetkové trestné činnosti a také na dodržování zákonných norem – to vše v rámci bezpečnostního opatření s názvem „Bezpečně u vody“.

Tato celorepubliková akce probíhá na území Plzeňského kraje již tradičně, a i pro tento rok byly vybrány vodní plochy, které si to vzhledem k jejich návštěvnosti či rizikovosti nejvíce vyžadují. Informovala média a veřejnost policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Právě koupaliště, rybníky, řeky a přehrady lákají v teplých dnech k návštěvám. Lidé se zde mohou příjemně osvěžit, provozovat nejrůznější sportovní aktivity, anebo si zde užít s přáteli pár společně strávených volných dnů s přespáním třeba ve stanu. Mnohdy ale dochází ke zcela zbytečným ztrátám na lidských životech v souvislosti s aktivitami u vody. Policisté z obvodního oddělení Města Touškova a Nýřan, do jejichž gesce spadá vodní nádrž Hracholusky, mají k dispozici policejní motorový člun, na kterém pravidelně provádí kontroly na účelové vodní cestě. Při nich se zaměřují mimo jiné na označení malých plavidel, technické vybavení, průkaz vůdce plavidla či lodní osvědčení.

„Oslovili na Hracholuské přehradě několik desítek osob, předali jim preventivní materiály s důležitými radami a také drobné dárky. Policejními kontrolami pak prošlo 114 osob, zjistili jsme jedenáct přestupků, kdy v deseti případech se jednalo o porušení obecní vyhlášky o stanování na vyhrazených místech. A jeden cizinec se na našem území zdržoval bez povolení. Jak jsme již uvedli výše, o bezpečném pobytu u vody chceme informovat všechny, kteří se u ní nacházejí. V podvečerních hodinách jsme se proto vydali společně s rybářskou stráži i za místními rybáři. Za Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje vám přejeme příjemně a bezpečné strávené dny nejen u vody. Pokud byste potřebovali naši pomoc, neváhejte se na nás obrátit na jakékoliv policejní služebně nebo nás kontaktujte na lince 158,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.