Z bývalé vrátnice se stala charita pro bezdomovce

Ilustrační foto

PLZEŇ – Nové zázemí pro lidi v nouzi vybudovalo město Plzeň v prostoru původní vrátnice v areálu v Cukrovarské ulici, který má Diecézní charita Plzeň v dlouhodobé výpůjčce od města. Jedna část budovy zajistí klientům hygienické potřeby, druhá poslouží jako výdejna potravinové banky.

Místo pomoci tam najdou organizace poskytující terénní sociální služby a také Český červený kříž. Za demolici původní budovy a následné stavební práce, které trvaly přibližně rok, město zaplatilo 4 miliony korun. Celý objekt je bezbariérový a sloužit začne od srpna. První část je navržena jako koupelna. Místnost je vybavena sprchou, umyvadlem, klozetem. Pro snazší údržbu je obložena obklady. Podlaha je opatřena protiskluzovou dlažbou.

Druhá část objektu poslouží jako výdejna potravinové banky. Dříve si pro potraviny chodili lidé přímo do garáže v areálu Diecézní charity Plzeň. „Rozhodli jsme se požádat město o stavbu nového objektu tak, abychom mohli potravinovou pomoc vydávat lidem přímo do ulice. Je tam nyní vybudované výdejní okno, takže klienti nemusí zacházet do areálu. Místnost je zároveň zařízena tak, aby se dala využít jako zázemí pro pracovníky sociální služby. Městská policie Plzeň bude přístup klientů do nově zřízeného zázemí koordinovat,“ doplnil ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.