Pumptrack? Areál pro všechny cyklisty vyroste v Rokycanech

Cyklistický závod
Foto Cyklistika Střeň

ROKYCANY –  Rokycany vybudují pumptrack! Zároveň se sportoviště společně se skateparkem napojí na cyklostezku v úseku Šťáhlavská – Kotelská. Nová infrastruktura by měla být hotova ještě v letošním roce, v polovině srpna začnou samotné práce. Rokycany vybudují v jižní části města další novou sportovní infrastrukturu.

V blízkosti současného skateparku postaví nový pumptrack a část cyklostezky u Rakovského potoka v úseku Šťáhlavská – Kotelská. Nová infrastruktura by měla být hotova ještě v letošním roce.  „Celkové náklady na investici jsou 5,9 milion českých korun s DPH,“ uvedl starosta města Rokycan Tomáš Rada.

„Práce na nové sportovní infrastruktuře města začnou v polovině srpna. Pumptrack s rozměry 46×16 metrů bude uzavřený je uměle vytvořený okruh. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Věřím, že ho využije široká veřejnost,“ vysvětlil místostarosta města Jiří Sýkora. Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo, ať už k tomu určené – MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové, nejmenší mohou vyzkoušet pumptrack na odrážedlech nebo koloběžkách. Provoz dráhy je zamýšlen hlavně pro cyklisty každého věku včetně malých dětí. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích.

Stavba pumptracku bude realizována navršením a zhutněním základu z dobře zhutnitelného materiálu a nanesením finálního asfaltového povrchu. Součástí projektu je i realizace novostavby dvou samostatných místních komunikací. Jedná se o novostavbu místní komunikace veřejně přístupné se společným pohybem chodců, cyklistů. Vybudováním více než 300 metrů místních komunikací se napojí pumptrack na ulici Na Cvičišti u plochy skateparku. Zhotovitelem nového pumptracku v Rokycanech bude společnost, která bude realizovat například také nový pumptrack v Dobřívě, nebo nyní staví podobný areál v Holýšově.

„Rokycanský pumptrack bude sice menší, ale zábavný, a především na něj najdou vyžití malé děti i dospělí, kteří se jízdě na kole věnují,“ uvedl za zhotovitele Josef Blecha. Nejbližší pumptracky v okolí jsou na Břasích, v Rakové, Dýšině či Plzni-Bolevci. Pumptrack je navržený od České Mountainbikové Asociace, z. s.