Rozsáhlá pátrací akce v Plzni: Muž s miminkem na útěku dopaden!

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PLZEŇ – Policii se podařilo nalézt hledaného muže i s pětiměsíčním dítětem.

Policisté dnes pátrali při rozsáhlé akci po muži, který po rodinné rozepři v Plzni odešel z domova s pětiměsíčním miminkem. Jelikož panovala mimo jiné  důvodná obava o život a zdraví malého dítěte a také obava o život a zdraví hledaného muže, bylo do pátrací akce nasazeno značné množství policejních sil a prostředků. Média a veřejnost o akci informovala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Policisté ze speciální pořádkové jednotky, obvodních oddělení, služební kynologie, ze služby kriminální policie a vyšetřování, odboru cizinecké policie,  dopravní policie, včetně kolegů z integrovaného operačního střediska dělali maximum pro to, aby byl muž s miminkem co nejdříve nalezen. Pátrali jak na zemi – pěší i motorizované hlídky ve vozidlech i na čtyřkolkách, tak i ze vzduchu. Situaci pomáhal monitorovat policejní vrtulník  i drony SIT Magistrátu města Plzně.

Pátrání po hledaném muži s děťátkem mělo šťastný konec. V relativně krátké době se nám je podařilo najít v jednom z restauračních zařízení a oba byli v pořádku.  Policisté ještě d ohlédli jsme na to, aby dítě bylo bezpečně předáno do péče matky a muže poté na místě policisté zadrželi. Do příjezdu zdravotníků počkali policejní oddíly u maminky s miminkem. A pomohli jí s péči o dítě a také se zvládnutím této situace.

V současné době je podezřelý již v policejní cele a budou s ním probíhat procesní úkony, jako jsou výslechy. Následně bude stanovena i právní kvalifikace jeho protiprávního jednání.

V tuto chvíli však není možné s ohledem na to, aby nebyl ohrožen samotný průběh trestního řízení, poskytovat k případu podrobnější informace.