Bezdomovec si ustlal v sušičce na prádlo, byl odeslán na charitu

Ilustrační foto

PLZEŇ – Staré české přísloví říká, že jak si kdo ustele, tak si i lehne. Je pravdou, že občas se v rámci činností Městské policie Plzeň setkávají strážníci s prapodivnými místy, která si plzeňští bezdomovci, vyberou pro svůj nocleh. V pondělí večer byli strážníci vysláni právě k takovému kurióznímu výběru noclehárny.

Z éteru vysílačky městských strážníků se ozývalo, že si neznámý muž právě vlezl do bubnu průmyslové pračky v centru Plzně, která slouží k praní prádla pro veřejnost. Bezdomovec za sebou pečlivě zavřel dvířka a uložil se k ničím nerušenému spánku. Hlídka městské policie během pár minut na místo dorazila a onu zmíněnou pračku, která se nebyla pračkou, ale sušičkou. Následně strážníci slušně zaklepali na skleněná dvířka. Z útrob velkokapacitního stroje jim otevřel rozespalý devětadvacetiletý muž, který se stále ještě mačkal ve stísněném prostoru nerezového bubnu

Když strážníkům začal vysvětlovat, že neměl v noci kde přespat. Na vyzvání poté neochotně vylezl ven a hlídka mu doporučila, aby se odebral využít služeb městské charity, pokud hledá měkký polštář. K žádné škodě na místě nedošlo a bezdomovec – ospalec měl štěstí, že sušičku někdo nezapnul.