Muž chtěl s vozidlem najet do lidí: Hrozí mu dvanáct let za mřížemi!

Ilustrační foto

KLATOVY – Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, kterého obvinili hned ze tří trestných činů. Soudce poslal obviněného třicátníka do vazby. Média a veřejnost o tom informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dne 6. srpna 2023 krátce před jednou hodinou jsme přijali oznámení, že v Klatovech v ulici Pražská se řidič pokusil najet s vozidlem do skupinky osob pohybujících se na chodníku. Došlo ke zranění jednoho muže a dále k poškození domu, to když řidič do budovy s vozidlem narazil. Na případu pracovali klatovští policisté a následně si jej převzali krajští kriminalisté. Ty obvinili třicetiletého muže ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Muž dne 6. srpna 2023 v čase okolo tři čtvrtě na jednu v Klatovech po předchozí slovní i fyzické rozepři s čtyřiadvacetiletým mužem usedl v ulici Zlatnická do osobního vozidla tovární značky Toyota, ač měl Městským úřadem Přeštice a Městským úřadem Klatovy vysloven zákaz řízení motorových vozidel do dubna 2024. Vycouval do ulice Pražská, pak se v prostoru křižovatky ulice Pražská a Křížová otočil a pokračoval zpět ulicí Pražská, kde pak s vozidlem najel na chodník do míst, kde se v danou dobu pohyboval muž, se kterým měl spor, a dalších pět osob.

Při tomto manévru došlo ke střetu přední části vozidla s dolní končetinou jednoho z mužů, ostatní muži stačili před vozidlem uhnout, poté vozidlo narazilo do budovy a došlo k poškození výlohy, vstupních dveří a pláště budovy. Poškozené bylo i vozidlo. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce. Její výsledek? Pozitivní: 1,73 promile alkoholu v krvi.
Bezprostředně po této události byl řidič zadržen a umístěn do policejní cely. Kriminalisté po sdělení obvinění státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Návrh státního zástupce soudce akceptoval, a tak je obviněný stíhaný vazebně. Od soudu může odejít s trestem odnětí svobody na pět až dvanáct let.