Policie představila projekt Bezpečné Brdy

PLZEŇSKÝ KRAJ – Chráněná krajinná oblast Brdy se nachází na území dvou krajů, a proto policisté pro pohyb v CHKO jednotná – jedna pravidla. Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje připravili s policejním ředitelstvím ze Středočeského kraje projekt pro návštěvníky CHKO Brdy. Preventivní aktivita pod názvem Bezpečné Brdy vznikla i díky vzájemné spolupráci Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje s Odborem bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Plzeňského kraje. Média o tom informovali tiskoví mluvčí Hana Kroftová a Pavel Truxa.

V pondělí 7. srpna návštěvníkům představili policisté projekt Bezpečné Brdy u hráze Padrťského rybníka.  Při preventivních akcích v prostorách CHKO budou policisté návštěvníkům rozdávat nový informační leták, ve kterém mimo jiné upozorňujeme řidiče na zákaz vjezdu motorových vozidel, motocyklů a čtyřkolek s tím, že parkování je možné pouze na vyhrazených parkovištích. Turistům připomínají policisté pravidla ohledně správného chování s ohledem na vlastní bezpečí a přírodu.

Cyklisty, kteří patří mezi nejnavštěvovanější skupinu této krajiny, pak na to, že patří  mezi zvlášť zranitelné účastníky provozu a vzhledem k místu, kde se pohybují, aby vždy zvážili vhodnost mít cyklistickou přilbu, a to bez ohledu na to, zda jim to ukládá zákon.

V letáku naleznou policisté seznam míst, kde je možné v blízkosti CHKO Brdy zaparkovat, a to jak na území Plzeňského kraje, tak i Středočeského kraje. V mapě jsou vyznačena místa, kde jsou policejní služebny a samozřejmě nechybí čísla tísňových linek Integrovaného záchranného systému. I dalším turistům, které při preventivní činnosti policie ČR v CHKO Brdy nepotkají příslušníci policie, chtějí policisté rady předat jinak. Proto na vybraných místech bude k dispozici nálepka s QR kódem, jeho načtením se pak s informacemi budou moci seznámit i další návštěvníci CHKO Brdy.