Spaní na schodech se mu prodraží

Městská policie
Ilustrační foto

PLZEŇ – Pokud bydlíte v současnosti v paneláku a neznáte všechny své sousedy v domě je to dnes nic neobvyklého, když tedy nejde kupříkladu o příliš hlučné sousedy, kteří vám poklidný den dokáží pokazit. Jedno překvapení připravil pro obyvatele bytového domu v Křimické ulici jednačtyřicetiletý muž. Když se v pátek odpoledne vraceli domů, zmíněný muž tvrdě pospával na chodbě u výtahu.

Přivolaní strážníci Městské Policie Plzeň muže posilněného alkoholem probudili. Takovéto procitnutí se mu nelíbilo, z jejich přítomnosti byl velmi rozladěn, zasypal je snůškou nejvulgárnějších nadávek a přes opakované výzvy odmítal předložit své doklady.

Agresivní jednání vůči hlídce městské policie vyvrcholilo, když se mu snažila pomoci na nohy. To kolem sebe začal máchat rukama. Útočícího muže zklidnila až přiložená pouta. Po zjištění, že dotyčný bydlí o pár pater výše, jej tam strážníci městské policie odvedli. Podezřením z přestupku proti veřejnému pořádku, kdy muž neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, se bude zabývat místně a věcně příslušný správní orgán, tedy přestupková komise.