Výstava Letní kostky je prodloužena, depo láká také hudební večery

foto: Alisha Alisha

PLZEŇ – Přestože už školákům brzy začne škola, v plzeňském DEPO2015 i v září stále pofrčí léto, alespoň tedy v herně Letní kostky v DEPU. Těšit se návštěvníci během následujícího měsíce mohou i na veletrh Svět knihy Plzeň, na své si přijdou milovníci rychlého pouličního jídla, připraveny jsou také koncerty a další akce.

Herní expozice s LEGO kostkami pro malé i velké stavitele je pro velký divácký ohlas prodloužena o jeden měsíc, tedy do 8. října. V plném rozsahu se do Plzně vrátí také veletrh Svět knihy, který představí knižní novinky i spoustu doprovodného programu. Literaturou prostory depa ožijí ve dnech 22. a 23. září.

„V září se bude ale i slavit. Velká výstava 20 LET V TRNCE k narozeninám legendární plzeňské ZUŠ představí nejen komplexní průřez tvorbou jejích studentů, ale hodí do gala také rozhlednu Háčkovaná věž Čestmíra Sušky, která je dominantou nádvoří,“ nastínila další program Lucie Lobotková z DEPO2015.

Po letní pauze se milovníci jídla mohou těšit také na oblíbený DEPO street food market, který do Plzně přiveze vůně a chutě z celého světa. Koná se ve sváteční den 28. září od 10 do 18 hodin.

Na své si přijdou i hudební fanoušci. Čeká na ně například koncert Vojty Dyka nebo návrat do devadesátek s legendárními západočeskými kapelami v hudebním večeru Tenkrát na západě – Devadesátky.