Z pláže u jezírka si vytvořili parkoviště

Foto ilustrační: Tomáš Branda

PLZEŇ – Skutečně nebetyčných rozměrů občas dosahuje lenost a drzost některých občanů. Pohyb je přece zdravý a udělat pár kroků navíc ještě nikomu neublížilo. V okolí Košuteckého jezírka v Plzni – čtvrti Košutka, které je v posledních horkých dnech hojně využíváno, je dostatek volných parkovacích míst, na což pravděpodobně zapomněli dva řidiči, které strážníci Městské policie Plzeň během dne museli řešit.

Z pláže u jezírka si totiž doslova vytvořili vlastní parkovací stání pro svá vozidla a nebudeme daleko od pravdy, když zmíníme, že by stačilo pár metrů a mohli se svými vozidly vjet třeba rovnou do vody mezi právě koupající se návštěvníky. Na to, že půda v těsné blízkosti jezírka je nasáklá vodou, evidentně také nemysleli, a tak po sobě dotyční ponechali na místě i stopy od pneumatik. Řešení od strážníků Městské policie Plzeň na sebe nenechalo dlouho čekat. Jednomu z řidičů byla udělena finanční pokuta na místě, a jelikož byla v řádu tisíců, strážníci městské policie doufají, že se jeho jednání rozhodně již nikdy nebude opakovat.

U druhého z řidičů bylo navíc zjištěno, že mu jaksi nesouhlasí informace v jeho osobních dokladech. Dotyčného si nakonec převzali do péče chlapci od státní policie a z přestupkového jednání se bude následně zodpovídat správnímu orgánu.