Klíčová dálnice byla na tři hodiny uzavřena

Ilustrační foto

ROKYCANY – Jak jsme se dnes dozvěděli ze zpráv Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje, byla od pondělí dvaadvacáté hodiny do úterní jedné  hodiny ranní zcela uzavřena dálnice D5 z Prahy na Plzeň na 60. kilometru, tedy na úrovni čerpací stanice Shell u okresního města Rokycany. Došlo tam totiž k dopravní nehodě, při které vůz pro přepravu automobilů zezadu narazil do kamionu. Z místa bylo hlášeno zranění a zaklínění řidiče menšího vozu, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Dálnice byla zcela uzavřena a doprava byla odkláněna po objízdných trasách.

Řidič narozený v roce 1967 jedoucí s vozidlem tovární značky Ford Transit jel v pravém jízdním pruhu, z dosud nezjištěných důvodů se plně nevěnoval řízení a došlo ke střetu se zadní částí jízdní soupravy jedoucí před ním.

Souprava byla tvořena nákladním motorovým vozidlem tovární značky Volvo a návěsem tovární značky Schwarzmüller, které řídil muž narozený v roce 1958.

Po střetu vozidlo Ford stálo v pravém jízdním pruhu, nacházel se na něm naložený přívěsný vozík, který při dopravní nehodě nebyl nijak poškozen. Pouze nebylo možné jej z vozidla sundat, neboť byl zablokován deformovanou kabinou vozidla. Řidič vozidla Ford zůstal zaklíněn ve vozidle a utrpěl zranění. Škoda na vozidle Ford byla vyčíslena na 400 tisíc korun, na návěsu značky Schwarzmüller na 350 tisíc korun. Provedené dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní.

„Jednu osobu z dodávky jsme vyprostili až za použití hydraulických nástrojů. Dále jsme odpojili akumulátor a provedli protipožární opatření,“ uvedl k zásahu tiskový mluvčí Hasičské záchranné služby Plzeňského kraje Petr Poncar.

„Záchranáři z místa transportovali muže narozeného v roce 1967 při vědomí a se středně těžkým zraněním na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ popsal nám zásah Zdravotnické záchranné služby Vítězslav Sladký.