Pro zraněného motocyklistu musel letět vrtulník

Foto ilustrační: Shutterstock

VÝROV – Dnes v 7 hodin 45 minut byli uvedení do stavu pohotovosti všechny složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje. Na silnici z Plzně do Kralovic mezi Hadačkou (což je část obce Výrov) a Kralovicemi na Plzni-severu došlo k dopravní nehodě, při které motocyklista vyjel ze silnice a havaroval. Z místa bylo hlášeno vážné zranění, takže k nehodě vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Líní. Informoval nás o tom mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. „Muž narozený v roce 1980 byl se středně těžkým zraněním letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ uvedl nám mluvčí Zdravotnické záchranné služby Vítězslav Sladký.

Okolnosti nehody na místě začala ihned šetřit policii, čekáme na její oficiální vyjádření pro média a článek budeme aktualizovat.

 

AKTUALIZACE – vyjádření policie na sociální síti X Meta:

Dnes před osmou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě.  Motocyklista narozený v roce 1980 jel na motocyklu značky Honda od Kralovic na Výrov -Hadačku a začal předjíždět nákladní vůz značky Iveco, během čehož nezvládl manévr a havaroval do levého silničního příkopu.

Řidič nákladního vozu měl výsledek testu na přítomnost alkoholu negativní. U motocyklisty nebylo vzhledem k jeho zraněním možno test provést. Byl u něj nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení.