Hasiči z Dobřan zlatí, ženy Chválenic čtvrté

Ilustrační fotografie

DOBŘANY – CHVÁLENICE – První titul mistrů republiky vybojovali dobrovolní hasiči z Dobřan z okresu Plzeň – jih na víkendovém mistrovství republiky v požárním sportu v Sokolově. Zlato získal tým Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Dobřany ve štafetě na čtyřikrát sto metrů s překážkami, druhý triumf bral v požárním útoku, kde se Dobřanům dokonce podařilo ustanovit nový národní rekord. Média o tom informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Mistrovství České republiky v požárním sportu v Sokolově se zúčastnilo sedmnáct týmů mužů a šestnáct týmů žen z celé republiky. Soutěžilo se celkem ve třech disciplínách. První z nich byl běh na sto metrů překážek, kde běží na čas celkem osm sportovců z každého týmu a počítá se šest nejlepších výsledků. Následovala štafeta čtyřikrát sto metrů. Každý úsek má svojí vlastní překážku. Na závěr proběhl požární útok, kde sportovci mohli předvést celkem dva pokusy.

Družstvo mužů SDH Dobřany bylo jedním z nejmladších týmů na závodech. Poprvé se účastnilo závodů v roce 2021, minulý rok se hasiči z Dobřan umístili již na šestém místě. Letos se poprvé závodilo s novými agregáty a borcům z Dobřan se podařilo stanovit historicky nejrychlejší čas s těmito stroji.

Velice dobře si vedl i ženský tým z Chválenic z Plzně-jihu, který vybojoval rovněž dvě nejcennější zlaté medaile z dílčích disciplín. A to ve štafetě čtyřikrát sto metrů s překážkami a v běhu na sto metrů s překážkami. V celkovém součtu tým z Chválenic vybojoval krásné čtvrté místo.