Vrtulník transportoval řidičku

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

SPÁŇOV – Dnes v 7 hodin 42 minut došlo na silnici z Domažlic do Kdyně u obce Spáňov k dopravní nehodě, při které osobní vůz vyjel ze silnice a převrátil se. „Řidička vozidla Chevrolet narozená v roce 1999 nepřizpůsobila rychlost jízdy, při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala smyk a nárazem do silničního příkopu došlo k převrácení vozidla a poškození směrového sloupku. Dechovou zkoušku nebylo vzhledem ke zranění řidičky možné provést, proto bude proveden odběr krve,“ uvedla policie na sociální síti X (dříve twitter).

„Na silnici číslo 22 u obce Spáňov na Domažlicku zasahují složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje, včetně posádky vrtulníku, u nehody osobního vozidla. Z místa bylo hlášeno vážné zranění řidičky, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z letiště v Líních. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněnou ženu,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

„Žena narozená v roce 1999 utrpěla těžké zranění. Vrtulník LZS ji transportuje na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského Vítězslav Sladký.