Městské policie přijala preventivní opatření, začíná škola

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Začátek nového školního roku je téměř za dveřmi a návrat dětí do školních lavic se kvapem blíží. Zbývá už jen užít si poslední volný víkend, než děti opět usednou do školních lavic.

Jako každý začátek nového školního roku, bude i tento pro plzeňskou městskou policii ve znamení preventivních opatření. V prvních dnech, v době, kdy budou děti ze škol přicházet nebo odcházet, budou na přechodech v jejich blízkosti dohlížet strážníci na to, aby jejich cesta byla bezproblémová a proběhla maximálně bezpečně.

Pod vlivem doznívajících prázdninových zážitků jsou děti mnohem více nepozorné a místo na barvu panáčka na přechodu pro chodce se více soustředí na své pocity, že se opět uvidí se svými kamarády. Může se tak snadněji stát, že jejich cesta do školy skončí úrazem, nebo neštěstím. Přesně proto tu s nimi budou strážníci.

Řidiče prosí Městská policie Plzeň, aby v tyto dny dbali zvýšené opatrnosti na silnicích a dávali pozor v lokalitách kolem škol, kde bude jistě v následující dnech zvýšená koncentrace osob a našich nejmenších.