Nehoda u čerpací stanice, zasahovaly všechny složky IZS

Foto ilustrační: Shutterstock

BLATNICE – Včera 19 hodin 47 minut došlo u čerpací stanice mezi Blatnicí a Nýřany k dopravní nehodě, při které se střetla dodávka s motocyklem. Z místa bylo hlášeno více zraněných, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje.

Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a silnice byla zcela uzavřena. Záchranáři si mezitím do péče převzali dva pacienty. „Z místa jsme transportovali muže narozeného v roce 1987 ve velmi vážném stavu na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. Asi pětatřicetiletou ženu jsme s lehkým zraněním transportovali do Fakultní nemocnice Bory,“ uvedli nám mluvčí Zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Jak k nehodě došlo, popsala policie: podiím a veřejnosti na sociální síti X, dříve twitteru: Řidič narozený v roce 1959 jel s dodávkou Mercedes-Benz od Nýřan na Heřmanovu Huť, kdy při odbočování vlevo na čerpací stanici nedal přednost protijedoucímu motocyklu tovární značky Honda, který řídila řidička narozená v roce 1989. Došlo ke střetu vozidel a při dopravní nehodě byla zraněna jak řidička motocyklu, tak i její spolujezdec narozený v roce 1987, kteří byli převezeni k lékařskému ošetření. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní a veškerými okolnostmi a přesnou příčinou se zabývají policisté z územního odboru Plzeň-venkov.

 

AKTUALIZUJEME:

Podle nových informací: Muž velmi vážná zranění přežil a v současné chvíli je hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Plzni.