Žena narazila zezadu do důchodce

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

CHOTÍKOV – Včera dopoledne v 10 hodin 42 minut došlo na silnici číslo dvacet z Plzně do Karlových Varů na úrovni chotíkovské spalovny k dopravní nehodě, během které se střetly dva osobní vozy. K nehodě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali pacienta.

„Na komunikaci číslo dvacet zhruba na úrovni chotíkovské spalovny, havarovala dvě osobní vozidla. Jednu zraněnou osobu již v době příjezdu hasičů měla v péči asistenční zdravotní služba, která projížděla kolem,“ sdělil nám mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Co se vlastně stalo? Před vozidlem značky Škoda Rapid sedmdesátiletého řidiče odbočovalo vozidlo vpravo, a tak tento řidič snížil rychlost. Za ním však jela padesátiletá žena, která řídila osobní vozidlo Renault Laguna, nepřizpůsobila rychlost hustotě provozu a zezadu do něj nabourala. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na sto dvacet tisíc korun. Dechové zkoušky u obou účastníků dopravní nehody byly negativní.