Dopravní nehodovost za letní prázdniny byla katastrofální

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PLZEŇ –  DOMAŽLICE – KLATOVY – ROKYCANY – TACHOV – Za uplynulé dva měsíce zaevidovali dopravní policisté v Plzeňském kraji celkem 770 dopravních nehod, z toho se jich stalo tři sta šedesát v červenci a čtyři sta deset v srpnu. Jejich nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a také nepřiměřená rychlost.  Média a veřejnost o tom informovala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Zásadnějším ukazatelem než samotné počty dopravních nehod jsou však jejich následky na životech a zdraví. Za uplynulé dva měsíce přišlo o život na silnicích Plzeňského kraje bohužel celkem sedm osob, z toho v červenci zemřeli čtyři lidé, v srpnu přišly o život tři osoby. Na území města Plzně, kde policisté evidují s ohledem na hustotu silničního provozu nejvíce událostí (za letní prázdniny konkrétně 276 dopravních nehod) přišel o život jeden člověk.

Na Domažlicku zemřeli v srpnu hned dva lidé, stejný počet usmrcených osob v souvislosti s dopravními nehodami evidují dopravní policisté na severním a jižním Plzeňsku, kde zemřel jeden člověk v červenci a druhý v srpnu. Nejpříznivější situace s nulovou ztrátou na lidských životech byla na Tachovsku. Na zbývajících územích kraje, tedy na Klatovsku a Rokycansku, zemřel jeden člověk buď v červenci, nebo srpnu. Co se týká zranění, pak bylo o letních prázdninách těžce zraněno 11 osob v červenci a stejný počet těžkých zranění evidujeme i za měsíc srpen.  Lehké zranění utrpělo za tyto dva měsíce 345 lidí, v červenci evidujeme 171 lehkých zranění, o měsíc později pak 174.

Pokud bychom se zaměřili na rozbor těchto dopravních nehod z hlediska počtu zjištěného alkoholu, pak byla zjištěna jeho přítomnost v 65 případech, 35 pozitivních hodnot jsme zjistili v souvislosti s námi evidovanými dopravními nehodami v červenci, o pět méně v srpnu.

Další akce Policie ČR zaměřené na všechny účastníky silničního provozu budou následovat na jednotlivých místech v celém Plzeňském kraji i v dalším období.