Pokusil se o znásilnění, čeká na vazbu

Ilustrační foto

PLZEŇ – Policejní komisařka zahájila trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu.  Média a veřejnost o tom informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Ke zmiňovanému činu došlo v pondělí 11. září 2023 v podvečerních hodinách v Plzni na jedné z lesních cest na okraji krajského města. Obviněný muž fyzicky napadl osmadvacetiletou ženu, kterou se následně pokusil znásilnit. Na krk jí nejprve zezadu přiložil klacek, kterým ji škrtil, a potom ji povalil na zem.

Žena se aktivně bránila, kdy hodila muži do obličeje hlínu, čímž se nejspíš zachránila. Agresor byl dezorientovaný a poškozenou pustil. Ta z místa následně utekla, a věc ihned oznámila na nejbližší obvodní oddělení Policie ČR. Šestatřicetiletý muž z místa odjel na malotraktoru, který měl připravený na odvoz dřeva. Policisté začali po agresivním muži ihned pátrat. Díky operativní činnosti policistů z obvodního oddělení Plzeň 2 a policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň a na základě výpovědi náhodných svědků, se podařilo obviněného muže během dvou dnů vypátrat a omezit na osobní svobodě.

Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval.