Zraněný řidič mířil do klatovské a zraněná řidička do lochotínské nemocnice

Ilustrační foto

KOKŠÍN – Včera v sedmnáct hodin a dvaatřicet minut odpoledne došlo u obce Kokšín na Klatovsku k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy a kamion. Z místa bylo hlášeno zranění a zaklínění osob, takže k nehodě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje.

Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, zároveň zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali unikající provozní kapaliny. Záchranáři si do péče převzali dva pacienty.

„Záchranáři z oblasti Klatovy si na místě převzali muže narozeného 1963 s lehčími zraněními, který byl následně transportován do nemocnice v Klatovech. Žena narozená v roce 1975 utrpěla středně těžké zranění a byla při vědomí transportována na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotní záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Řidič nákladního vozidla s přívěsem narozený v roce 1960 jel po silnici I. třídy číslo 27 ve směru od Klatov na Plzeň. Mezi obcemi klatovského okresu Dehtín a Kokšín při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdní soupravy, dostal smyk, přívěsné vozidlo vjelo do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím automobilem tovární značky Renault Megane řidičky narozené v roce 1975 a dalším vozidlem tovární značky Suzuki Ignis řidiče narozeného v roce 1963. U řidiče nákladního automobilu a řidiče osobního vozu byly dechové zkoušky negativní, u řidičky byl vyžádán odběr krve v nemocnici.

Silnice číslo dvacet sedm Klatovy – Plzeň byla uzavřena po dobu řešení nehody. Provoz byl obnoven včera večer, těsně před dvaadvacátou hodinou.